• Francuska wizyta w Polsce

• Podczas gdy nasi uczniowie przebywają we Francji, my gościmy pięcioro uczniów z tego pięknego kraju. Przyjechali do nas prawie na miesiąc, by doskonalić swoje umiejętności kulinarne. Oprócz stażu w hotelu Krasicki, spędzają swój wolny czas z nami. Pod okiem naszych uczniów z czwartej klasy przygotowywali smaczne polskie dania: rosół z makaronem własnej produkcji, zrazy z kluskami śląskimi czy racuchy z jabłkami. Zwiedzaliśmy także lidzbarki zamek, poznawaliśmy swoje kultury czy po prostu świetnie się bawiliśmy...

• Narodowe Czytanie

• Po raz kolejny ZSiPO wzięło udział w akcji Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku zmierzyliśmy się z nowelami

• Staż we Francji

• Kolejna grupa złożona z uczniów klas IV i III Technikum Obsługi Turystycznej i Technikum Żywienia i Technologii Gastronomicznej udała się na miesięczny staż do Francji. Życzymy im dużo wytrwałości i zadowolenia z wykonywanej pracy oraz nowych przyjaźni.

• Rocznica wybuchu II wojny św.

• 80. rocznica wybuchu II wojny światowej uczczona została przez uczestnictwo pocztu sztandarowego szkoły w czasie uroczystej mszy świętej w intencji ojczyzny i Apelu Poległych na cmentarzu.

• Początek roku szkolnego

• Rok szkolny 2019/20 w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim został oficjalnie rozpoczęty.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy sukcesów.

• Apel

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się  2 września 2019 r. o godzinie 10:00.

Serdecznie zapraszamy!

• Harmonogram egzaminów zawodowych:

• Egzamin praktyczny:

kwalifikacja T.13  (poprawka) i TG.14 (klasa II TOT) 17 czerwca 2019 godz. 8.30

kwalifikacja T.14 (poprawka) i T.15 (poprawka)  17 czerwca 2019  godz. 12.30

Egzamin pisemny:

kwalifikacja T.6 (III TŻiUG) i TG.14 (klasa II TOT) 18 czerwca 2019 godz.9.30

• "Dzień otwarty ZSiPO"

• 5 czerwca 2019r. gościliśmy uczniów trzecich klas gimnazjów oraz ósmych szkół podstawowych.

Młodzież mogła zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną:

Technikum Organizacji Turystyki o specjalnościach:

- Przygotowanie do służby mundurowej

- Organizacja imprez sportowych

- Usługi Spa w obiektach turystycznych

Technikum Usług Kelnerskich

Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych o specjalnościach:manager do spraw gastronomiibarman- barista

• Uwierz we własne możliwości kulinarne

• Zdolna młodzież ze szkół podstawowych gościła w naszych progach. Uczniowie po warsztatach kulinarnych spróbowali swoich sił w konkursie "Uwierz w swoje umiejętności kulinarne ". Ich zadaniem było przygotowanie pierogów ze szpinakiem. Sprawdzili się wyśmienicie. I miejsce zajęły Alicja Klukowicz i Aleksandra Sarecan SP nr 1.
            II miejsce Daria Brzozowska i Julia Szurawska SP Kiwity
            III miejsce Aleksandra Cygan SP Kraszewo i Amelia Filipiak SP Kłębowo
            Wyróżnienia Roksana Jarosz i Karolina Kołodziejska SP Runowo.

• Mistrzostwa Województwa w Piłce Nożnej Chłopców

• 31.05.2019r. w Nidzicy odbyły się Mistrzostwa Województwa w Piłce Nożnej Chłopców. Po emocjonującej i zaciętej walce nasi chłopcy zajęli 3 miejsce! Serdecznie im gratulujemy miejsca na podium i mimo tego, że nie zakwalifikowali się na Mistrzostwa Polski dla nas zawsze będą zwycięzcami!

• Targi

• 27 maja w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatu Lidzbarskiego odbyły się Targi Edukacji i Pracy.

Na Targach obsługą stoiska i gości zajęły się: Paulina Andruszkiewicz uczennica klasy I TŻ,  Iza Kozłowska uczennica kl I TOT i Wojciech Sinkiewicz uczeń kl. I TŻ Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim.

• Ostatni Dzwonek

• 30 kwietnia 2019 odbyło się Uroczyste Zakończenie Szkoły dla absolwentów rocznika 2016-2019. Pan Dyrektor Adam Brodowski pożegnał naszych absolwentów oraz wręczył nagrody najlepszym uczniom oraz uczniom zaangażowanym w życie szkoły. Klasy III TŻiUG i TOT przygotowały oprawę artystyczną.

• Konkurs pożarniczy

• Gratulujemy Agacie Kozłowskiej, która brała udział w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" i zajęła II miejsce.

• Konkurs Piosenki Europejskiej

• Kasia Mika, Emilia Szumska i Ola Kimbar reprezentowały szkołę w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Europejskiej w Olsztynie. Emilka przeszła przez sito eliminacji i mogła ponownie zaśpiewać w trakcie koncertu finałowego. Była jedną z dwudziestu wybranych osób spośród ponad 100 uczestników konkursu. Gratulujemy!

• Kongres Zawodowy w Olsztynie

• 5 kwietnia 2019 roku w Olsztynie w ramach Warmińsko-Mazurskiego Kongresu Zawodowego promowaliśmy Technikum Żywienia własnoręcznie wykonanymi pralinkami.

• Zajęcia w bursie

• Czy czeka nas demencja cyfrowa, kiedy telefon powinien być w kieszeni oraz jakie zagrożenia czekają na nas w związku z korzystaniem z internetu - o tym wychowankowie bursy międzyszkolnej dowiedzieli się na zajęciach przeprowadzonych przez panią Wiolettę Marcinek