• Wniosek do Bursy Szkolnej

• Wniosek_BURSA__2020.docx

Oferta edukacyjna ZSiPO na rok szkolny 2020/2021:

Szkoły dla młodzieży:

Technikum Organizacji Turystyki w specjalności:

• Przygotowanie do służby mundurowej

Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w specjalności:

•  Prowadzenie firmy cateringowej

Technik usług kelnerskich w specjalności:

• Barman- barista

Technikum Technologii Żywienia

Patrz opis kierunków niżej

Szkoły dla dorosłych:

Szkoły policealne

• Technik Masażysta
      • Technik Kosmetyki

Bezpłatna dwuletnia szkoła dla osób posiadających wykształcenie średnie, również bez zdanego egzaminu maturalnego. Zajęcia odbywać się będą w systemie zaocznym w nowych pracowniach zajęć praktycznych: masażu oraz kosmetycznej z zapleczem socjalnym. Absolwent szkoły będzie mógł znaleźć zatrudnienie w miejscach świadczących usługi z zakresu odnowy biologicznej i medycyny estetycznej (spa, welness) oraz gabinetach odnowy biologicznej, hotelach, klubach fitness.

Kursy kwalifikacyjne

• Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych
      • Kelner (barman)
      • Technik Obsługi Turystycznej

Bezpłatne kursy zawodowe w atrakcyjnych zawodach. Oferta adresowana jest do młodzieży i dorosłych. Warunkiem udziału  w kursach jest wykształcenie minimum podstawowe. Mile widziani są również absolwenci szkół średnich i wyższych! Skończony kurs pozwala zdobyć kwalifikacje zawodowe w wybranym zawodzie!

Technikum Organizacji Turystyki

Jesteś świetnym organizatorem i sprawnie ogarniasz rzeczywistość? Pasjonują Cię podróże i turystyka? Dynamicznie rozwijający się rynek turystyczny i hotelowy czeka na Ciebie! Podróże w erze globalizacji są coraz łatwiejsze i popularniejsze, więc pracę znajdziesz zarówno w kraju, jak i za granicą. Dodatkowo w podbijaniu świata pomoże Ci w tym znajomość branżowego angielskiego, którego nauczysz się u nas.

Zdobywane umiejętności:

·      projektowania imprez i usług turystycznych;

·      zamawiania imprez i usług turystycznych;

·      prowadzenia informacji turystycznej;

·      obsługi klientów korzystających z usług turystycznych;

·      umiejętność rozliczania usług i imprez turystycznych.

Technikum  Żywienia i Usług Gastronomicznych

Jesteś zainteresowany sztuką kulinarną? Lubisz smacznie zjeść? Zajęcia teoretyczne i praktyczna nauka zawodu prowadzona jest pod kierunkiem doświadczonej kadry pedagogicznej w specjalistycznych pracowniach szkolnych: technologii gastronomicznej, warsztatach szkolnych oraz w zakładach przemysłu spożywczego, placówkach żywienia i restauracjach. Dodatkowo masz szanse zdobyć umiejętności w trakcie stażu zawodowego we Francji.

Zdobywane umiejętności:

·        oceniania jakości produktów i żywności i jej przechowywania;

·        obróbki produktów i przygotowania stanowiska pracy;

·        obsługi sprzętu gastronomicznego;

·        przygotowania i wydawania dań;

·         organizowania żywienia w produkcji gastronomicznej;

·        planowania żywienia i wykonywania usług gastronomicznych.

Technik usług kelnerskich

W ostatnich latach w Polsce nastąpił dynamiczny rozwój branży hotelarskiej i gastronomicznej, co przekłada się na szerokie możliwości zatrudnienia w tym zawodzie.  Technik usług kelnerskich  może dodatkowo zdobyć zawód baristy, barmana lub sommeliera, uzupełniając wiedzę i kształcąc umiejętności na kursach. Praca w zawodzie technik usług kelnerskich daje możliwość szybkiego awansu w hierarchii zawodowej. Technik usług kelnerskich pracuje w ciągłym kontakcie z ludźmi, poznaje zwyczaje i kulturę różnych narodów, pogłębia umiejętności językowe. Fachowa obsługa ma ogromny wpływ na renomę zakładu gastronomicznego, dlatego też właściciele restauracji wciąż poszukują profesjonalnych techników usług kelnerskich.

·        obsługi konsumenta;

·        planowania i sporządzania karty menu;

·        rezerwacji usług gastronomicznych;

·        rozliczania kosztów zamówienia;

·        przygotowania sal okolicznościowych, konferencyjnych i stosowania technik nakrywania stołu.

Technikum Technologii Żywienia

Interesuje Cię żywienie człowieka? Lubisz chemię czy biologię?  Może powinieneś pomyśleć o tym kierunku? Technicy technologii żywności pracują np. w zakładach przemysłu spożywczego czy laboratoriach.

·   oceniania jakościowej wyrobów;

·   sporządzanie nowych receptur lub modyfikacja już istniejących;

·    poznawanie procedur dotyczących wprowadzania poszczególnych produktów na rynek i tworzenia dokumentacji.