• Warsztaty kulinarne

•

Za nami pierwsze warsztaty kulinarne zorganizowane w naszej szkole dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Młodzież pod okiem nauczyciela zajęć praktycznych i uczniów klasy II TŻiUG przygotowała specjalności kuchni włoskiej: pizzę i tiramisu. Mimo że uczniowie przyjechali z różnych szkół czuli się jak we własnej kuchni i nie chcieli opuszczać murów naszej szkoły.

• Zajęcia w wojsku

• Dnia 15 stycznia 2019r klasa I TOT o profilu mundurowym odwiedziła II Jednostkę Wojskową w Lidzbarku Warmińskim. Zaprezentowano im umundurowanie, składanie i rozkładanie broni oraz strzelanie z symulatorów pod okiem kaprala czy też przypomnieli sobie, jak wykonać prawidłowo resuscytację krążeniowo-oddechową. Uczniowie wrółcili do szkoły z ciekawymi przeżyciami oraz nowymi umiejętnościami.

• Niezwykłe odwiedziny

•

Uczniowie klas pierwszych odwiedzili Dom Opieki NASZ DOM im. Reginy Protmann Zgromadzenia Sióstr šw. Katarzyny. Dom przeznaczony jest jest dla osób w podeszłym wieku i przewlekle chorych. Nasi uczniowie, dzięki jednej z sióstr, zostali oprowadzeni po pensjonacie. Mogli również uczestniczyć we wspólnym śpiewaniu kolęd.

• Zajęcia biblioteczne

• Jak powszechnie wiadomo, czytanie przynosi wiele korzyści: wzbogaca słownictwo, pogłębia wiedzę, porusza wyobraźnię, wspomaga koncentracjęi poprawia pamięć, a nawet rozwija empatię. Przekonała się o tym młodzież klas pierwszych TŻiUG oraz TOT na zajęciach bibliotecznych przeprowadzonych przez p. Wiolettę Marcinek.

• Wieści sportowe

• W Hali Urania w Olsztynie 20 grudnia odbyły się półfinały Mistrzostw Województwa w siatkówkę. Nasi zawodnicy zajęli 2. miejsce w turnieju, a wynik ten zagwarantował drużynie ZSiPO awans od Finału Mistrzostw Województwa.