• Konkurs recytatorski

• Dnia 15 marca w Kamienicy Amfiteatru Miejskiego Lidzbarskiego Domu Kultury zostały przeprowadzone eliminacje miejsko - powiatowe 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Miło nam poinformować, że Katarzyna Mika dostała wyróżnienie i będzie reprezentować nasz powiat na eliminacjach rejonowych Konkursu 23 marca w Bartoszyckim Domu Kultury.

Życzymy połamania języków!

• Kolejne warsztaty za nami

• 13 marca pani Alicja Krasnodębska z uczniami klasy II TŻiUG zorganizowali dla klas VIII Szkoły Podstawowej nr 4 w Lidzbarku Warmińskim warsztaty kulinarne o tematyce kulinarnej "Potrawy kuchni włoskiej". Uczniowie przygotowali pizzę, a na deser tiramisu. Kacper Polakowski zademonstrował jak prawidłowo podrzucać ciastem do pizzy. Grupy wykazały się dużym zaangażowaniem. Dziękujemy.

• Wystawa

• Klasy II i III uczestniczyły w otwarciu wystawy ilustracji do pieśni i piosenek ludowych w Oranżerii Kultury

• Otwarte Mistrzostwa Halowe Powiatu w LA

• W czasie Otwartych Mistrzostw Halowych Powiatu Lidzbarskiego w LA - Zespół Szkół i Placówek Oświatowych zajął II miejsce w kwalifikacji drużynowej. Indywidualnie na ten sukces zapracowali:Rafał Krawczyk - I miejsce - bieg na 30 metrów Rafał Krawczyk - I miejsce - w trójskoku Angelika Borończyk - II miejsce - bieg na 30 metrów Agata Kozłowska - II miejsce - w pchnięciu kulą Kuba Romasz -  II miejsce - bieg na 600 metrów Angelika Borończyk - III miejsce - trójskok Natalia Kołodziejczyk - III miejsce - skok wzwyż Przemek Lipski -  III miejsce - skok wzwyż Dominik Bejnar - III miejsce - bieg na 30 metrów. Gratulacje!

• Dzień Kobiet w ZSiPO

• 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Jest to popularne święto, które chętnie celebrujemy. Samorząd szkolny przyłączył się do tej akcji.

• Wieści sportowe - piłka siatkowa

• ska reprezentacja w piłce siatkowej uczestniczyła w XXXII Turnieju im Lecha Skolimowskiego w Kętrzynie. Po wyrównanej walce drużyna uplasowała się na czwartym miejscu.

• Mam haka na raka!

• KONKURS MAM HAKA NA RAKA!

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu wiedzy o chorobach nowotworowych Mam haka na raka! Tym razem poświęcony on będzie najczęściej diagnozowanym w Polsce  rakowi płuc, rakowi jelita grubego oraz rakowi szyjki macicy. Zdobywanie wiedzy na temat profilaktyki i leczenia chorób nowotworowych to najdoskonalszy sposób na ich uniknięcie lub pokonanie.

Test wiedzy o chorobach nowotworowych odbędzie się 27 marca, a na jego laureatów czekają nagrody rzeczowe. Przewidziano także nagrody dla klasy, której reprezentanci uzyskają najlepsze wyniki podczas konkursu:) Na zgłoszenia czekam do 13 marca.

NIEZBĘDNE INFORMACJE ZNAJDZIECIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ (EKSPOZYCJA) ORAZ NA STRONACH: 1. www.pierwszykrok.edu.p l2. www.rakszyjkimacicy.net.pl 3. www.poradnik zdrowie.pl 4. https://www.zwrotnikraka.pl/ 5. http://www.onkonet.pl/dp_rakpluca3.php

pedagog