• Uroczysty apel w wojsku

     • 10 lutego mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystym apelu poświęconym 69 rocznicy śmierci płk. Zygmunta Szendzielarza ps. "Łupaszka", po uroczystości mogliśmy zwiedzić także Izbę Pamięci 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego.

     • Góra grosza

     • Bardzo dziękujemy za otwarcie swoich serc na potrzeby dzieci. Zbieraliśmy monety, by wspierać najmłodszych, którzy wychowują się poza swoją rodziną - domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Jak niewiele może WIELE znaczyć świadczy to, że zebraliśmy wspólnie 143,35 złotych. 

     • Wycieczka zawodoznawcza

     • W dniu 4.02.2020 uczniowie I TOT w ramach tematu ,,Struktura organizacyjna obiektu hotelowego" uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Hotelu Krasicki

     • Kącik zawodoznawczy

     • Zachęcamy wychowawców klas, nauczycieli przedmiotów ogólnych i zawodowych do korzystania z kącika, który powstał‚ w bibliotece szkolnej. Znajdują się tam scenariusze lekcji i literatura ułatwiająca prowadzenie zajęć z zakresu doradztwa zawodowego na poszczegónych przedmiotach.

     • Harmonogram egzaminów zawodowych

     • Harmonogram przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w sesji styczeń luty 2020:

      Etap praktyczny

      dnia 9.01.2020

      godz.8.30    kwalifikacja T.13  2 zdających klasa IV TOT

      godz.12.30   kwalifikacja T.14 i T.15 klasa IV TŻiUG /TOT

       

      Etap pisemny

      dnia 10.01.2020

      godz.11.30  kwalifikacja  T.14 i T.15 klasa IV TŻiUG /TOT

     • Było świątecznie

     • Tradycyjnie, jak co roku, gdy zbliża się okres spotkań świątecznych, młodzież klas II, III i IV TŻiUG przygotowała w dniu 10.12.2019 r. catering dla Polskiego Związku Niewidomych. Na wigilijnym stole królowały: pierogi z kapustą i grzybami, barszcz czerwony czysty, ryba po grecka, śledź po wileńsku oraz sałatka krabowa. Podczas obsługi gości nie brakowało pochwał odnośnie smaku potraw i wystroju sali.

      Uroczysta kolacja wigilijna w bursie: młodzież ze wszystkich szkół średnich z Lidzbarka Warmińskiego złożyła przepiękne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, śpiewała kolędy, podzieliła się opłatkiem, a także otrzymała prezenty świąteczne.

      A tuż przed świętami także w naszej szkole było bardzo świątecznie: przedstawienie przygotowały klasy pierwsze, a później tradycyjnie odbyły sie wigilie klasowe.

     • Mistrzostwa Województwa

     • Drużyna piłki sitkowej chłopców, po awansie w Kętrzynie, rozegrała mecze w czasie Półfinału Mistrzostw Województwa Szkół Średnich na hali Urania w Olsztynie. Po zaciętej walce wywalczyli trzecie miejsce ulegając Chemikowi Olsztyn. W meczu o III miejsce pokonali Zespół Szkół w Bartoszycach. Gratulujemy

     • Konkurs profilaktyczny

     • Za nami kolejna edycja konkursu "To nie jest bilet w jedą stronę...". W tym roku uczniowie z klasy II TŻ/TOT przygotowali filmy: grupa Realiści (Joanna Kohut, Paulina Andruszkiewicz, Aleksandra Maksimowicz, Izabela Kozłowska oraz Marcel Abucewicz z klasy I TŻ) pt. "Jedna chwila" oraz The Retard Crew Production (Nataniel Miszczak, Mateusz Pastuła, Kacper Sulej, Maciej Niewierkiewicz, Łukasz Zajączkowski) pt."DOPY". 

      5 grudnia zespół Realiści w nagrodę za zaangażowanie w przygotowanie etiudy spotkał się z baśniowym światem Leśmian. Przedstawienie w Teatrze Jaracza zabrało nas w inny, egotyczny i bliskowschodni klimat.

       

     • Zbiórka żywności

     • W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku (piątek, sobota), młodzież z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim wzięła udział XVII Zbiórce Żywności Caritas TAK, POMAGAM! Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki. Boże Narodzenie to szczególny, bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu nasza młodzież pokazała ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych. Dziękuję młodzieży, za ofiarowany czas i życzliwość jaką okazywali ludziom dobrej woli.

      Wiesława Pasławska

     • Mikołajki

     • Dzień cudownych spotkań i nietuzinkowych chwil przeżyli uczniowie ZSiPO i MOW w Lidzbarku Warmińskim. Z biskupem Mikołajem z Azji Mniejszej z Miasta Patara, przeszliśmy ulicami miasta z dobrym słowem i "słodyczem". Aby tradycji stało się zadość zapragnęliśmy podarować nasz radosny uśmiech i serdeczny uścisk dłoni na wzór świętego Mikołaja, który był bardzo wrażliwy na niesprawiedliwość, otaczał opieką dzieci, które obdarzał drobnymi upominkami, ale również był miłosierny wobec więźniów i skazańców. Dziękujemy wszystkim spotkanym osobom za życzliwość i zrozumienie.

      W naszej szkole było także bardzo świątecznie...

     • Awans

     • Po zaciętych meczach w Kętrzynie i Karolewie w czasie Mistrzostw Rejonów Chłopców w Piłce Siatkowej Szkół Średnich udało się awansować do Półfinału Województwa w Olsztynie. Zawody odbędą się 3 grudnia na hali Uranii - trzymajmy kciuki

     • Andrzejki

     • Wróżki i wróżbowie z klasy I TOT postarali się o to, by wiedza na temat przyszłości była w zasięgu ręki. Kostki, karty, wosk, czy ... magiczne eliksiry - wszystkie elementy miały na celu rozwianie wątpliwości lub utwierdzenie się w powziętej decyzji. Andrzejkowe wróżenie za nami

      Młodzież z bursy także kultywuje tradycje, dlatego wszyscy mieszkańcy uczestniczyli we wspólnej zabawie andrzejkowej. Samorząd zadbał o piękny wystrój świetlicy a młodzież brała udział w wielu zabawach i konkursach, natomiast wróżka Joanna przepowiadała przyszłość. Na specjalne wyróżnienie zasługują wychowanki, które przygotowały program i upiekły na zajęciach w ZSiPO babeczki czekoladowe z wróżbami w środku. Podziękowania należą się Anieli Sroce, Natalii Pekarze, Annie Antonik, Joannie Kohut i Szymonowi Sobczakowi.

       

     • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     • Kolejny już raz wzięliśmy udział w obchodach Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. 21 listopada, wbrew jesiennej aurze, rozdawaliśmy ciepłe słowa i uśmiechy (w szkole, w plenerze, na tradycyjnej Tablicy Życzliwości), zebraliśmy kilkanaście kilogramów przyborów szkolnych dla dzieci w Togo, spotkaliśmy się z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji na pogadance poświęconej bezpieczeństwu i odpowiedzialności prawnej („Życzliwi na drodze”)… Jaką refleksję nasunęły wszystkie te działania? Życzliwość jest bezsprzecznie modna! Życzliwość jest bezwzględnie potrzebna! Bądźmy życzliwi – po prostu. Podziękowania dla dobrych skrzatów z klasy drugiej: Izie, Adzie i Wojtkowi

     • Stypendystka

     • 20.11.2019r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Prezesa Rady Ministrów. Jest nam niezmiernie miło, że wśród nagrodzonej młodzieży znalazła się uczennica naszej szkoły Paulina Andruszkiewicz z klasy II TŻiUG. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Eliminacje OWiUR

     • W tym roku w eliminacjach szkolnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku: Gastronomia najlepiej poradziły sobie uczennice: z klasy II TŻiUG Paulina Andruszkiewicz i z klasy III Natalia Kołodziejczak. Z grona uczniów klas II - IV TŻiUG zdobyły największą liczbę punktów w etapie pisemnym (test) i praktycznym (sporządzanie biszkoptu, rozpoznawanie i zastosowanie grzybów oraz wykonanie dekoracji z rzodkiewek). Życzymy sukcesów w etapie okręgowym, który odbędzie się w kwietniu na terenie Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.

     • Akcja "Ciuszek"

     • Akcja "Ciuszek'' to dar z siebie dla innych, to dzielenie się zawartością swoich szaf. Młodzież z ZSiPO po raz kolejny przekazała ubrania,obuwie itp.na rzecz osób potrzebujących w naszym mieście i okolicach. Akcja trwa do 11 grudnia 2019 roku, dlatego zapraszamy i zachęcamy "Dzielmy się..."

     • Wizyta w Straży Pożarnej

     • 23 października klasy pierwsze wybrały się do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim. Fachowi strażacy opowiedzieli o doświadczeniach w swojej pracy oraz zaprezentowali wyposażenie wozów strażackich. Jedna z uczennic miała okazję przymierzyć odzież ochronną. Młodzież wzbogaciła swoją wiedzę przy czym miło spędziła czas z pracownikami straży pożarnej.