• Spotkanie

     • 28 października młodzież klas III i IV uczestniczyła w spotkaniu nt. " Służby w wojskach obrony terytorialnej".

     • Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej

     • W Ornecie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej. W rozgrywkach wzięło udział‚ 7 drużyn: MOW, ZSiPO, ZSZ, KLO i ZSO z Lidzbarka Warmińskiego oraz ZSZ i ZSO z Ornety. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco: I miejsce - ZSZ Orneta, II miejsce - ZSZ Lidzbark Warmiński, III miejsce - ZSiPO Lidzbark Warmiński. Gratulujemy chłopcom.

     • Nowy samorząd

     • Wyniki wyborów Samorządu Szkolnego:

      Przewodniczący- Agata Kozłowska

      Zastępca- Maja Pieczywek

      Sekretarz - Laura Gąsiorowska i Alicja Klukowicz

     • Konkurs recytatorski

     • 22 października uczennice naszej szkoły: Martyna Owczarek, Klaudia Zielińska (ITŻ/TOT) oraz Izabela Kozłowska i Joanna Kohut (II TŻ/TOT) recytowały wiersze Jana Pawła II. Warmiński Konkurs Recytatorski odbywa się cyklicznie w ramach obchodów Dni Papieskich. Tym razem naszym uczennicom nie udało się oczarować jury swoim talentem, ale za rok - któż to wie? Trzymamy kciuki!

     • Spotkania w Oranżerii Kultury

     • Klasy pierwsze odwiedziły Oranżerię Kultury. Uczniowie mogli wspólnie poznać historię tego obiektu, brali udział w zadaniach przygotowanych przez organizatorów tego spotkania.

     • Ogólnopolski Tydzień Kariery

     • 22 października 2019 roku w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach młodzież klasy IV wzięła udział w zajęciach pt. Wielokulturowość kapitałem przyszłości.

      Natomiast 22 października 2019 r. w ramach realizacji doradztwa zawodowego w ZSiPO kl. IV odwiedziła Powiatowy Urząd Pracy. Uczniowie mieli okazję poznać instytucję wspierającą doradztwo zawodowe w szkole. Młodzież z zainteresowaniem przeglądała aktualne oferty pracy, uzyskała informacje na temat staży i przygotowania zawodowego. Dodatkowo miała możliwość zapoznania się z 12 zasadami sukcesu zawodowego, co zaskutkowało sukcesem w przeprowadzonym konkursie na zakończenie spotkania. Laureatami konkursu zostali: Agata Kozłowska, Dawid Lawrenc i Weronika Cejmer. Szkolny doradca zawodowy dziękuje za mił‚o spędzony czas i aktywny udział w zajęciach.

     • Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Dziewcząt

     • Po zawodach sportowych w piłkę siatkową chłopców nadszedł czas na Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Dziewcząt. Nasza drużyna nie zawiodła i wywalczyła pierwsze miejsce, tym samym awansując do kolejnego etapu rozgrywek. Serdecznie gratulujemy. Oto jak przedstawia się klasyfikacja zawodów: I miejsce ZSiPO Lidzbark Warmiński, II miejsce ZSZ Lidzbark Warmiński , III miejsce ZSO Lidzbark Warmiński, IV miejsce KLO Lidzbark Warmiński. Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się  Karolina Ługowska z ZSiPO, która otrzymała nagrodę Dyrektora Adama Brodowskiego.

     • Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Chłopców

     • 17 października w ZSIPO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Chłopców. W zawodach uczestniczyło 5 drużyn, dwie najlepsze uzyskały kwalifikacje do rejonu. Wyniki rozgrywek: I miejsce ZSiPO II miejsce ZSO, III miejsce ZSZ, IV miejsce KLO, V miejsce MOW. Dyrektor ZSiPO Adam Brodowski ufundował nagrodę dla najlepszego zawodnika - Piotra Szapiela. Serdecznie gratulujemy awansu

     • Spotkanie autorskie

     • Uczniowie i wychowankowie bursy międzyszkolnej uczestniczyli w spotkaniu z Edwardem Cyfusem, autorem książek popularyzujących gwarę warmińską.

     • Obchody Dnia Edukacji Narodowej

     • 11 października w Lidzbarskim Domu Kultury odbył się XX Dzień Edukacji Narodowej oraz XIV Powiatowe Spotkanie z Talentem. Z tej okazji zostały rozdane nagrody. Pan dyrektor otrzymał nagrodę Starosty, uczennica klasy II TŻiUG Paulina Andruszkiewicz została nagrodzona stypendium Prezesa Rady Ministrów, Angelika Borończyk została wyróżniona w konkursie talentów. Pan Starosta wręczył na ręce naszej szkolnej drużyny siatkarskiej puchar, który był nagrodą za pierwsze miejsce - to już trzeci rok z rzędu, kiedy nasza drużyna triumfuje podczas meczu. Gratulujemy!

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • W tym uroczystym dniu nagrodzono nauczycieli i wyróżniających się uczniów. W trakcie apelu także odbyły się otrzęsiny klas pierwszych.

     • Znów najlepsi

     • Już po raz trzeci odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Pracowników oraz Uczniów Szkół Średnich o Puchar Starosty Lidzbarskiego, w którym bezapelacyjnym zwycięzcą okazała się reprezentacja ZSIPO. Naszą szkołę reprezentowali: Dyrektor Adam Brodowski, nauczyciele Dariusz Kmieciak i Andrzej Gieryszewski oraz uczniowie Martyna Owczarek, Natalia Kołodziejczak, Oliwa Stępniak, Klaudia Husak, Karolina Ługowska, Cezary Dworzański, łukasz Tatyrżo, Jakub Magnuszewski i Piotr Suski. Najlepszą zawodniczką turnieju wśród uczniów okazała się również uczennica klasy pierwszej naszej szkoły Martyna Owczarek. Wyniki klasyfikacji końcowej turnieju przedstawiają się następująco: I miejsce ZSIPO Lidzbark Warmiński, II miejsce MOW Lidzbark Warmiński, III miejsce ZSZ Lidzbark Warmiński, IV miejsce Powiat Lidzbarski. Najlepszym zawodnikiem turnieju wśród pracowników okazał się Piotr Bazarnik, nauczyciel z MOW.Serdecznie gratulujemy!

     • Otrzęsiny w bursie

     • 2.10.2019 w świetlicy bursy odbyły się "Otrzęsiny klas pierwszych". Uczniowie brali udział‚ w zabawie przygotowanej przez samorząd wychowanków.Po przejściu wielu konkurencji sprawnościowych, wypiciu mleka i złożeniu przysięgi pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet pełnoprawnych mieszkańców bursy. Wszyscy się świetnie bawili.

     • Światowy Dzień Turystyki

     • 27.09.2019 roku z okazji Światowego Dnia Turystyki odbył się szkolny konkurs wiedzy turystycznej. Uczestnicy przystąpili do rywalizacji polegającej na rozwiązaniu pisemnego testu oraz rozpoznaniu walorów turystycznych Europy. Zwycięzcom gratulujemy!!!

     • Nasze nowe kierunki kształcenia dla dorosłych

     • 19 września 2019 r. w bursie przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim odbyło się uroczyste otwarcie czterech pracowni o funkcji edukacyjnej:

      – biologiczno chemicznej z zapleczem;

      –masażu z zapleczem i łazienką;

      –kosmetycznej z zapleczem;

      –językowej/komputerowej z zapleczem.

      Wymienione pracownie powstały w miejscu wcześniej nieużytkowanego poddasza bursy w celu uzupełnienia programu nauczania Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych o profilu – technik masażysta i technik usług kosmetycznych. Przebudowa i zagospodarowanie pomieszczeń stanowią przedmiot inwestycji pn.: „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania poddasza bursy na pracownie oraz warsztaty szkolne przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim przy ul. Wierzbickiego 3B”, której łączna kwota to ponad 3 miliony złotych.

      Poza nowoczesnymi pracowniami dzięki, którym istnieje możliwość kształcenia na dwóch, nowych kierunkach wyremontowana została część bursy zamieszkiwana przez młodzież szkolną uczęszczającą do szkół ponadpodstawowych w Lidzbarku Warmińskim. Obecnie bursa posiada dwadzieścia pokoi dwuosobowych, trzy pokoje o podwyższonym standardzie, łazienki, kuchnie oraz świetlicę. Prace remontowe bursy wraz z wyposażeniem pokoi wynoszą ok. 500 tysięcy złotych.

     • Piesza pielgrzymka do Stoczka

     • ZSiPO odbył Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju i drugiego miejsca uwięzienia Prymasa Tysiąclecia MOTTO PIELGRZYMKI ; Z WIĄRĄ ,NADZIEJĄ I MIŁOŚCIĄ DO MARYI

      W intencji maturzystów ; Zmniejsz to napięcie, przynieś mi pokój. DNIA 23.09.2019 ROKU .

      Wyruszyliśmy krótko po godzinie ósmej ,miło nam było kroczyć z ekipą uczniów z Francji, a zatem była to międzynarodowa Pielgrzymka Pokoju. Muszę przyznać, że kondycja naszych gości, godna pozazdroszczenia. W miejscowości Sarnowo, zatrzymaliśmy się na krótką przerwę regeneracyjną. Do Stoczka Klasztornego, przybyliśmy o godzinie 10.20, przywitaliśmy Naszą Najświętszą Panią i przekazaliśmy intencje z którymi przybyliśmy. Następnie Ksiądz Kustosz, opowiedział wiele ciekawostek, o tym wyjątkowym miejscu. Dzieje Stoczka Klasztornego pozostaną nierozłączne z postacią sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski, który to przez blisko rok, więziony był za murami tutejszego klasztoru przez władze PRL. Ksiądz Kustosz przekazał nam najistotniejsze informacje dotyczące tamtych wydarzeń. W pięknym ogrodzie czekało na nas rozpalone ognisko, przy którym pątnicy delektowali się pyszną kiełbaską i innymi smakołykami. Czas bardzo szybko minął i trzeba było wracać. To był piękny czas,pogoda też dopisała. Mam nadzieję, że w niedługim czasie wyruszymy w kolejną pieszą wędrówkę.

      WSZYSTKIM PĄTNIKOM Z SERCA DZIĘKUJĘ I GRATULUJĄ NIEZWYKŁEJ KONDYCJI I POGODY DUCHA.

      Wiesława Pasławska

     • Zbiórka żywności

     • W dniach 20 września (piątek) i 21 września (sobota) młodzież z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych współpracując z chłopcami z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i Szkoły podstawowej w Kraszewie wzięła udział w Ogółnopolskiej Zbiórce Żywności "Kromka Chleba dla Sąsiada 2019" organizowanej przez Caritas Polska i Caritas Olsztyn. Celem zbiórki było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania. Wolontariusze Caritas, w odpowiednich strojach i z wydanymi przez nas identyfikatorami, przeprowadzili zbiórkę żywności i dzięki zaangażowaniu i życzliwości ludzi pozyskali 410kg żywności, która zostanie przeznaczona na przygotowanie 40 paczek dla najuboższych seniorów z terenu Lidzbarka Warmińskiego, którzy zwracają się z prośbą o pomoc do Caritas Diecezji Warmińskiej. Pokazaliśmy im w ten sposób, że o nich pamiętamy - że liczy się każdy, nawet najmniejszy gest! DZIĘKUJEMY!!

     • Smaki 3 kultur

     • 21 września 2019 r. uczeń klasy II TŻ i UG  zajął I miejsce w konkursie kulinarnym „ Smaki 3 Kultur” pt. „ Biesiada na ludowo”.  Konkurs odbył się  w Bartoszycach na terenie Centrum Aktywizacji Sportowo-Rekreacyjnej przy ul. Korczaka. Wojtek podał potrawy we własnoręcznie sporządzonych naczyniach wypieczonych z ciasta chlebowego i ciasta na podpłomyki. Jury stwierdziło, że w zaserwowanych daniach jest ”dusza i serce”.

      Serwowane potrawy to:

      I danie - „Zupa Warmińska” - rodowód polski,

      II danie- „Golonka Bawarska ze szpeclami i zasmażaną kapustą”- rodowód niemiecki,

      Deser „Ślimaki Warmińskie”- kruche ciastka na maśle  z bakaliami- rodowód ukraiński,

      Napój: Podpiwek.

     • Kulinarny sukces Szymona

     • Regionalny Konkurs Kulinarny "Kto jada sałatki ten piękny i gładki" odbył się podczas Dożynek Gminnych w Kinkajmach 14 września 2019 r.

      Po degustacji potraw konkursowych Szymon Sobczak z klasy III TŻ otrzymał od francuskiego jury wyróżnienie za smak i formę podania oraz nagrodę specjalną w Kategorii ” Solidarność męska”. Wśród siedemnastu drużyn konkursowych Szymon był jedynym mężczyzną. Panowie z Francji jednogłośnie stwierdzili, że Szymon śmiało może zakładać rodzinę i gotować żonie pyszne obiady.